HAKKINDA

BORA SERHAT ÇELİK

İnsana, yurda ve Dünya’ya yararlı olmayı ilke edinmiştir. Mesleği rehberliktir. Eğitimci, yazar, konuşmacı, öğretmen, aile danışmanı, rehber, eş, babadır.  Türkiye’nin en etkili rehberi olmak vizyonuyla çalışır.
“Acaba” diye düşünmeye bayılır. Ön yargılı olmanın zekice olmadığını düşünür. Bu yüzden dinler ve anlamak için çaba gösterir. “Başka türlü nasıl yapabiliriz?, Daha iyisi nasıl olur?, Eksik olan neydi?”
Durduk yere iş çıkaran, en çok kendini yoracak soruları sorar. Cevaplar toplar. Çalışmayı eğlenmek diye tanımlar. Daha önce yaptığı bir şeyi tekrar yapamaz. Çünkü sıkılır. Yeni olan onu hep heyecanlandırır.
Kronik bir öğrenicidir. Öğrendiğini de yararlı olmak için paylaşır. Dayatmaz, dileyen alır.
Herkesin akıllı, herkesin yeterli olduğu bir dünyada kendini öğrenen, gelişmesi gereken olarak bilir.
Öğrenmeyi sever.
www.olumluyasa.net ile; hayatı daha da güzelleştireceğine inandığı olumlu tutumu ve gerçek motivasyonun içten geldiğini anlatır. 15 Mayıs Dünya Aile Günü kutlansın diye de çalışmalar yapıyor, www.ailegunu.org’u yayınlıyor. Ve daha yapacağı çok şey var…

Gelecek hayali, ülkesine ve gezegene daha yararlı bir eğitimci olarak yaşamak ve sevdikleriyle Cennet’e varacak bir ömrü tamamlamaktır.
Bora Serhat Çelik; TEOG ve YGS - LYS hazırlık kurslarında ve Okyanus Kolejlerinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü başkanlığı, veli ve öğrencilere yönelik yayın editörlüğü, sınav koçluğu, aile danışmanlığı, uzaktan eğitim sistem (LMS) editörlüğü, web sayfaları ve blog yazarlığı, eğitim organizasyon yönetimi, eğitim kurumlarının hizmet içi eğitimlerinin  hazırlanması, sunulması, okullarda Kariyer ve Gelişim Saati eğitimi içeriği tasarımı, www.kariyerplanim.com'un editörlüğü, sosyal sorumluluk faaliyetleri planlaması  görevler alarak; öğrencilerine, ailelerine, çalışma arkadaşlarına, ülkesine hizmet etmekte.
TV’de, sınav hazırlık programlarında sunucu ve konuk oldu, TV ve video kanallarında lise ve üniversite giriş sınavları konularında uzman olarak konuk oldu. 
Üç kitabı yayınlandı.  Beni Heyecanlandırıyorsun SBS (Elma Yay.Evi), Senin Başarı Serüveni (Timaş Yay.Evi), Son Yara Bandı (Kashna Kitap Ağacı). Eğitim ve gelişim alanında yeni ürünler kaleme almaya devam etmekte.

boraserhatcelik@gmail.com ise iletişim kurmak isterseniz yazabileceğiniz e-postası.