12 Şubat 2016 Cuma

İŞE BAKIŞ AÇINI DEĞİŞTİR

Diyorum ki yaptığımız işe bakış açımızı değiştirirsek bu hayat daha çok insan için yaşanası bir hâl alır mı? Şöyle ki mesleğimizi sadece eve ekmek götürmek, çocuğumuza gelecek sağlamak, satın alım gücümüzü arttırmak, itibarımızı yükseltmek, filan için değil de daha spiritüel ve bence daha gerçekçi bir bakış açısıyla ele alsak.
Kişisel kanaatim, daha fazlası inandığım şey, bu dünyaya ait olmadığımız.  Ve bu geçici hayata bir takım misyonlarımız var. Bunları bulmamakla ve bulduktan sonra tamamlamakla sorumluyuz. Öğretmeler, doktorlar ilk akla gelen meslekler ancak bir endüstri mühendisi de şirketin kârlılığı için süreçleri verimli
yönetmekten başka çevre sağlığı, ürün dayanıklılığı, kaynakların verili kullanımı, israfın önlenmesi, dolayısıyla öncelikle toplumumuzun refahı ve tüm insanlığa değer katsa? Bu tutumundan dolayı öte yaşam için bonus kazanır diyorum.
Servis sürücüsü, direksiyon başında trafik kurallarını, yolcuların ve çevresinin güvenliğini gözeterek; taşıdığı öğrencilerin 'gelecek', işçilerin ülkeye emek veren 'saygıya değer' insanlar olduğuna inanarak çalışsa. Serin kanlılığı ve örnek davranışları ile küçüğe büyüğe model olsa hayır duası etmez misiniz?
Emekli öğretmen, kırtasiyeci Bektaş Amca tek bir zarf almaya gelen müşteriye bile neşelenmesi için nedenler gösteren, sevinç arttıran bir esnaf, o küçük dükkanda para kazanamayacak olsa bile daha değerli şeyler hem kazanıp hem kazandırmayacak mıdır? 

TEOG Mu? O İş Kolay!

Kolay çünkü bu süreçteki öğrenciler için kaleme alınmış özel bir rehber kitap var. Öğrencilerin ders, okul, sınav başarısı için kaleme...